سفارش تبلیغ
صبا

میوه سیب

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT + عکس

کاشت مو به روش SUT + عکس

کاشت مو به روش SUT + عکس

کاشت مو

کاشت مو به روش SUT روش SUT به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت موی طبیعی می باشد که بدون نیاز به  جراحی و بیهوشی انجام می شود. در این روش جای برش و زخم بر جا نمی ماند و هیچ عارضه ای نیز برای بیمار ندارد. از امتیازات دیگر روش SUT، استفاده از دستگاه ها و تجهیزات اتوماتیک است که از طریق آنها تا 3 برابر روش های دیگر مو کاشته می شود.

به طوری که متخصص کاشت مو می تواند تا میزان 14 هزار گرافیت مورد را تنها در یک جلسه بر روی قسمت مورد نظر پیوند دهد. کاشت مو به روش SUT، موها با خط رویش طبیعی و با تراکم بالا کاشته می شوند. این روش به گونه ای است که دیگران قادر به تشخیص موهای کاشته شده نیستند.ضمن اینکه درمان نیز به جلسات مکرر نیاز ندارد و در مدت کوتاهی کاشته می شود.

کاشت مو www.iranhair.net


فیلتر شدن اینستاگرام

فیلتر شدن اینستاگرام از 8 اسفند 95 + دلیل قطع اینستاگرام

فیلتر شدن اینستاگرام از 8 اسفند 95 + دلیل قطع اینستاگرام

فیلتر شدن اینستاگرام از 8 اسفند 95 + دلیل قطع اینستاگرام

فیلتر شدن اینستاگرام

فیلتر شدن اینستاگرام از یکشنبه 8 اسفند 95 که در برخی نقاط کشور خبر از قطع اینستاگرام و اختلال در باز شدناینستاگرام آمده است و کاربران فضای مجازی با مشکل مواجه شده اند.

تاکنون هیچ مرجع رسمی ای دراین مورد اظهار نظر نکرده است.

از دیشب اپراتور ایرانسل اپدیت هایی داره انجام میده که باعث شده که دوستانی که از اینترنت سیم کارت استفاده میکنند نمیتونن از اینستاگرام استفاده کنند،امیدواریم زود حل بشه این موضوع.

این خبر بروز می شود. برای اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام ما شوید.

عضویت در کانال تلگرام

گردآوری: برترینا


مشاوره حقوقی نفقه جنین hilawyer.ir

مشاوره حقوقی نفقه جنین و مخارج دارو

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی نفقه جنین و مخارج دارو اگر زوجه حامل ناشزه باشد آیا پرداخت نفقه جنین به عهده شوهر است و  میتواند درخواست نفقه جنین و یا دارو و درمان آن را بنماید؟

اتفاق نظر

براساس نظریه شماره 2056/7 مورخ 29/ 3/70 اداره حقوقی آن مقدار از نفقه که برای سلامت حمل ضرورت داشته باشد با لحاظ ماده 1109 قانون مدنی از طرف زوجه قابل مطالبه است و در صورت امتناع زوج از پرداخت نفقه و طبق تشخیص دادگاه تا این حد قابل تعقیب کیفری است. توضیح آن که زوجه ناشزه حق نفقه ندارد اعم از آنکه حامل باشد یا نباشد ولی نفقه اختصاصی جنین به موجب اطلاعات ادله که نفقه اولاد بر عهده پدر است و طبق آیه «ان کن اولایت حمل فانفقر اعلیهن حتی یضمن حملهن» نیز بر این امر دلالت دارد.

نظر کمیسیون نشست قضائی

هرچند زنی که نشوز می کند استحقاق دریافت نفقه را در آن ایام ندارد، با توجه به این که مطابق ماده 1199 قانون مدنی نفقه اولاد بر عهده پدر است، مطابق ملاک قسمت اخیر ماده 1109 قانون مدنی زن ناشزه حامله تا زمان وضع حمل حق نفقه را دارا خواهد بود و با توجه به این که سلامت جنین بستگی کامل به سلامت مادر و تغذیه صحیح او دارد، نفقه نه به مقداری که برای سلامت محل ضرورت داشته باشد، بلکه به میزانی که سلامت زن و حمل را توأماً تأمین کند، باید از سوی شوهر پرداخت شود.

مشاوره حقوقی www.hilawyer.ir


مشاوره حقوقی شرایط جدا زندگی کردن زن و شوهر

مشاوره حقوقی شرایط جدا زندگی کردن زن و شوهر

مشاوره حقوقی شرایط جدا زندگی کردن زن و شوهر

مشاوره حقوقی شرایط جدا زندگی کردن زن و شوهر

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی شرایط جدا زندگی کردن زن و شوهر چه زمانی زن می‌تواند جدا از شوهر خود زندگی کند؟

1- طبق مواد 1114 و 1115 قانون مدنی زن نمی‌تواند مسکن مستقلی برای زندگی جدا از شوهرش اختیار کند الا اینکه در یک منزل برای زن خطر جانی، مالی و یا شرافتی وجود داشته باشد که در این صورت زن می‌تواند مسکن جداگانه‌ای برای خودش انتخاب کند و اگر به این علت زن مسکن جداگانه‌ای اختیار کرده باشد باز هم نفقه او بر عهده شوهر است.

2- طبق ماده 1107قانون مدنی مسکن جزیی از حق نفقه زوجه می باشد و زوج مکلف است که مسکن مناسبی برای خانواده خود تهیه کند.

3- نکته دیگر این ماده این است که مسکن تهیه شده باید متناسب با شان و مرتبه اجتماعی زن باشد و در غیر اینصورت زن می تواند از سکونت در آن خانه ممانعت کند.

4- بر اساس ماده 1114 قانون مدنی زن باید در منزلی که شوهر تعیین می‌کند سکنی نماید مگر آنکه اختیار تعیین منزل به زن داده شده باشد.

5- همچنین طبق ماده 1005 قانون مدنی اقامتگاه زن شوهردار همان اقامتگاه شوهر است.

6- البته اگر در زمان عقد شرط انتخاب محل سکونت را به زن داده باشند دیگر اختیار انتخاب مسکن بر عهده او خواهد بود و اگر زوجه بخواهد در خانه‌ای زندگی نکند قانون هم به استناد شرط ضمن عقد حق را به او می‌ دهد.

مشاوره حقوقی hilawyer.ir


کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است + عکس

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است + عکس

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است + عکس

کاشت مو

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است دانستنی های مورد نیاز درباره کاشت مو که موی سر نماد زیبایی، شادابی،  آراستگی و نشانگر خصوصیات رفتاری و اخلاقی افراد بوده و از جمله عواملی می باشد که در روابط اجتماعی بسیار مؤثر است.

آیا انجام کاشت موی طبیعی دردناک است؟

پیوند موی طبیعی همیشه تحت شرایط بی حسی موضعی انجام و فرد هیچ گونه دردی در جریان کارندارد، البته تزریق آمپول های بی حسی تا حدی دردناک می باشند. بیمار می تواند پس از پایان عمل به تنهایی به منزل برگردد. آنچه مسلم است ناحیه برداشت و کاشت مو در شب اول تا حدی دردناک خواهند بود ولی این درد قابل توجه نبوده و معمولاً با مسکن های معمولی به راحتی کنترل می شود.

آیا تبلیغات دال بر کاشت 15 – 12 هزار تار مو (و گاهی بیشتر) در یک جلسه صحت دارد؟

هر انسان عاقلی می داند که این اعداد عجیب و غریب جنبه کلاه برداری و شیادی داشته و کذب محض می باشند. هر شخص به طور متوسط دارای 12- 10 هزار واحد فولیکولی در پشت و طرفین سر می باشد که فقط می توان 40 الی50 درصد آنها را برداشت نمود، بدون اینکه طاسی درمحل برداشت مشخص گردد. پس بانک موی یک فرد نرمال در بهترین شرایط و با چندین جلسه کاشت موی طبیعی حداکثر 8 تا 10 هزار تار مو جهت پیوند به دست می دهد.

آیا می توان با کاشت مو خط موی جلوی سررا پایین تر آورد؟

بله، ولی از نظر زیبایی شناسی محدودیت های مخصوصی در پائین آوردن خط موی جلوی سر وجود دارد و بر مبنای مقیاس های مشخصی می توان این خط را جلو آورد. لازم به ذکر است که این خط در یک جلسه کاشت مو کامل نخواهد شد و اغلب نیاز به حداقل دو جلسه پیوند مو می باشد.

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است + عکس

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است + عکس

 

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

بعد از عمل دلمه هایی اطراف گرافت ها تشکیل می شوند که چند روز بعد با شستشوی مرتب روزانه می ریزند. موهای کاشته شده برای یک ماه پس از پیوند رشد کرده و سپس ریشه موها وارد استراحت شده و ساقه های آنها می افتند. موها پس از 4-3 ماه از حالت استراحت خارج و شروع به رشد کرده و ساقه های جدید مو از پوست بیرون می آیند. به طور کلی قسمت طاس 12-9 ماه پس از پیوند کاملاً حالت عادی خود را به دست آورده و نمای محل کاشت به گونه ای می باشد که معمولاً هیچ کس متوجه کاشت مو در این محل نخواهد شد و این محل کاملاً طبیعی به نظر می رسد. خودداری از انجام کارهای سنگین برای 2 هفته ضروری بوده و بهتراست در این دوران از خم شدن زیاد در حالت ایستاده نیز پرهیز کنید. هرگونه فعالیت ورزشی در هفته اول ممنوع است. از هفته دوم می توانید فعالیت های ورزشی سبک (به جز شنا) را شروع کرده و از هفته سوم ورزش از هر نوع آزاد است. لازم است محل کاشت مو روزانه تا 2 هفته با شامپوی بچه به صورت ملایم شسته شود. فشار آب دوش نبایستی زیاد باشد. پس از دو هفته نحوه شستشوی سر به حالت عادی بازگشته و مراعات خاصی لازم ندارد. فرد می تواند 2-1 روز پس از کاشت مو به سرکارش بازگردد. معمولاً به دنبال انجام کاشت مو ی کسری داروهای تقویتی تجویز می شوند. این داروها عمدتاً در جهت حفظ و نگهداری موهای قبلی فرد بوده و موهای کاشته شده نیاز به مصرف دارو و مراقبت خاصی ندارند.

کاشت مو را تا چه تراکمی می توان انجام داد؟

تعداد موهای کاشته شده در محل کم پشت ارتباط دارد با : 1 ) مساحت و تراکم مو در ناحیه پشت سر، 2) مساحت ناحیه طاس، 3) خصوصیات مو (قطر، مجعد بودن و رنگ) در منطقه دهنده، 2) توقعات بیمار و اینکه چه تراکمی وی را قانع می کند. هر چقدر تراکم مو و مساحت محل برداشت مو بیشتر و از طرف دیگر مساحت محل کاشت مو و کم پشتی موهای آن کمتر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. باید به این نکته توجه شود که تراکم طبیعی موهای سر در حدود 120- 100 عدد تار مو در هر سانتیمتر مربع است ولی با کاشت موی طبیعی در جلسه اول می توان تراکم 40-  30 عدد تار مو را ایجاد کرده و در جلسات بعدی می توان این تراکم را حداکثر به 60- 500 رسانید.

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است + عکس

کاشت مو طبیعی در ایران به چگونه است + عکس

به طور کلی تراکمی معادل 3/1 – 2/1 حالت طبیعی (به شرط رعایت سایر اصول زیبایی کاشت مو) با اینکه تراکم بالا محسوب نمی شود ولی برای ایجاد حس تغییر در منطقه طاس کافی بوده و موجب ایجاد تغییر قابل ملاحظه در ظاهر فرد می گردد. در اکثر افراد 2-1 جلسه برای پوشش کامل منطقه طاس کافی است که می توانند به دنبال هم و یا با فاصله انجام شوند. این فاصله از چند روز تا سال ها متغیر است. روش مورد استفاده می تواند FUT ، FIT و یا ترکیبی از این دو روش باشد.

آیا کاشت موی طبیعی در خانم ها امکان پذیر است؟

بله، در خانم ها نیز می توان این عمل را انجام داد ولی محدودیت های انجام کار و مشکلات قبل و بعد از آن در خانم ها نسبت به آقایان بسیار بیشتر بوده و لذا تعداد خانم های طاس که انجام کاشت مو به صلاح آنها است و می توان برایشان کار انجام داد خیلی کمتر از آقایان می باشد.

کاشت مو در خانم ها در 4 زمینه کاربرد دارد: 1) ریزش موی با طرح زنانه که در هر سنی (حتی نوجوانی) می تواند رخ دهد ولی بیشتر در حوالی و پس از یائسگی مشاهده می شود. 22) جلو آوردن خط موی جلوی سر در حالتی که این خط به دلایلی خیلی عقب رفته است. 3) پیوند مو در ابرو و مژه. 4) کاشت مو در نواحی اسکار (جوشگاه) به دلیل انجام سایر اعمال جراحی زیبایی.

آیا موهای کاشته شده در محل طاس نمای عروسکی خواهند داشت؟

خیر. پیوند مو در متدهای قدیمی با گرافت های دارای 5-4 تار مو انجام و بنابراین نمای عروسکی به سر بیمار می داد ولی با تکنیک میکروگرافت نمای موهای کاشته شده (به خصوص خط موی جلوی سر در پیشانی) کاملاً طبیعی به نظر می رسد و هیچ کس متوجه موهای کاشته شده نخواهد شد.

در مورد کاشت ابرو برای زیبایی به جای تاتو و میزان موفقیت پیوند موهای ابرو توضیح دهید. در کاشت ابرو از موهای ظریف بالای گوش استفاده می شود. گرچه تاتو روش سریع تر و ارزان تری است ولی قابل مقایسه با کاشت موی طبیعی نمی باشد. البته پیوند ابرو دارای محدودیت های زیادی است. در کاشت ابرو از ظریف ترین تکنیک های جراحی استفاده می شود تا موهای پیوند زده شده پس از رویش تفاوت زیادی با موهای اصلی نداشته باشند.

آیا می توان محل خط بخیه، سوختگی و شکستگی های پوست سر، صورت و ابرو را با کاشت مو اصلاح نمود؟

یکی از کاربردهای پیوند مو در علم زیبایی، پوشاندن محل جراحت در نواحی مودار سر و صورت با کاشت موی طبیعی می باشد. لازم به ذکر است که نواحی فوق با پیوند مو تا حد زیادی پوشیده می شوند ولی هیچ گاه از نظر نمای ظاهری و تراکم موها کاملاً شبیه پوست سالم اطراف نمی گردند.

آیا لازم است که کاشت موی طبیعی توسط پزشک انجام شود؟ بله. در حال حاضر پزشکان با تخصص های گوناگون و حتی پزشکان عمومی مبادرت به انجام پیوند مو می نمایند ولی در نظر داشته باشید که کاشت مو یک کار بسیار خطیر و حساس بوده و بایستی ترجیحاً توسط متخصص پوست و مو انجام شود. نتایج پیوند مو (خوب یا بد) برای همه عمرباقی مانده و لذا در انتخاب متخصص پوست و موی خود دقت و زمان بسیار زیادی را صرف نمایید. بدترین کار اعتماد به مطالب فریبنده تبلیغاتی بخصوص در مطبوعات و شبکه های ماهواره ای است که معمولاً کذب محض بوده و هیچ پشتوانه علمی ندارند.

منبع: کاشت مو iranhair.net